Sokat meséltem nektek - és még nincs is vége - az ún. árképzésről, és egyéb területen is hoztam már példákat.
Ma rájöttem, hogy valamiért én is helyből off-line vállalkozásokról beszélek, amikor példát fogalmazok... de vajon miért? Hisz a 21. században egyre több az on-line vállalkozás, ahol adott esetben bizony egészen más eszközök segíthetik a munkánkat, mint egy off-line cég esetében.
Beszélek itt zöldeket, ugye? Miért lennének mások az eszközei egy on-line cégnek? Ugyan már, ha forgalmazó, akkor ugyanúgy termékeket ad el, csak épp az interneten teszi... ezt gondolod? Igazad van! De azért én egy kicsit kiegészíteném. ;-)
Nézzünk egy példát: tegyük fel, hogy nyitsz egy üzletet. Bizonyos szintig marketinggel tudod befolyásolni, de tulajdonképpen vagy betér oda valaki, vagy nem. Ha már betér, akkor kedves vagy, bevetsz ezt-azt, hátha visszajön máskor is, esetleg elmeséli az ismerőseinek, hogy milyen jó helyet talált. Talán valamilyen ingyenes ajándék vagy kedvezmény fejében még ahhoz is hozzájárul, hogy rögzítsd az adatait, és küldj neki néhány szórólapot, ajánlatot.
Ahogy fejlődik az üzleted, megismerkedsz néhány szimpatikus partnerrel, akikkel megegyeztek, hogy forgalmazzátok egymás termékeit jutalék fejében - frissíted az árukészletedet ezekkel a termékekkel. Ha eladsz valamit a partnered árujából, ilyen-olyan nyilvántartásban rögzíted, vagy egyszerűen csak felírod a kockás füzetedbe, hogy később el tudjatok számolni...
Mindezt sokkal-sokkal profibban az on-line üzletedben is el kell végezned ahhoz, hogy sikeres lehess - lehet, hogy az elején még tudod kézi módszerekkel bonyolítani a fenti feladatokat, és most azt mondod magadban: ugyan már, kockás füzet a gépen is van (excel). :-D Tényleg! És nevetni fogsz, egy darabig még el is lehetsz vele. :-) De ez az idő pont az, amikor még semmit nem keresel!
De Te ugye pénzt akarsz keresni? Ezért hoztad létre az on-line üzleted!
Megismertem egy integrált rendszert, ami nálam első látásra szerelem volt. On-line vállalkozásaimat minden tekintetben kiszolgálja, és ami nagyon fontos: nem kell hozzá profi számítástechnikusnak lennem!!!
Olyan felhasználói kézikönyv van az integrált rendszert képező programok mellé csatolva egytől egyig, amik folyamatosan fogják a kezem, szinte maguktól vezetik azt!
Na de miről szól ez a csomag? A neve:
yourIPACK. Mert a TIÉD, a TE életed könnyíti meg.
Négy részből áll a csomag, ezek lényegét megpróbálom összefoglalni az alábbiakban - röviden tervezem, de annyi mindent tud, hogy ez nem biztos, hogy sikerülni fog... (később mind a négy résszel önállóan is fogok foglalkozni egy-egy bejegyzésben, mert ezt meg kell ismerned!):
yourIMAIL:
- Autoresponder, magyarul automatikus válaszadó... aminél sokkal de sokkal több. Térjünk vissza egy pillanatra a fenti off-line példánkhoz, csak on-line-osítva. Amikor egy on-line vállalkozást indítasz, ún. listákat kell építened. Ezek a listák tartalmazzák majd a megtalált célközönséged adatait, Őket fogod tudni megcélozni egy-egy kihozott új termékeddel hírlevél formájában, majd a kiküldött hírlevelek számától függően ezek egy hányadából vásárlóid lesznek. A listáid ugyanazt jelentik, mint amikor az off-line üzletedben felírod Marika néni adatait, hogy szórólapot küldj majd neki egy új termékedről, hátha megtetszik neki és beugrik érte... A yourIMAIL pont ezt teszi meg helyetted, csak még a levelet is kiküldi akkor is, ha akár több ezer címed van már.
- Pár mondatban összefoglalom, mi mindent végez el Helyetted, a többit majd egy részletes összefoglalóban még elmesélem: elkészíthetsz egy feliratkozó űrlapot, amire a látogatóidat terelve feliratkoznak. A megadott adataikat a yourIMAIL eltárolja az Általad előre definiált listába (mert ebből lehet akárhány is), azaz adatbázisba. Előre definiálhatsz akárhány hírlevelet, amikhez beállítod, hogy melyik listához tartozzanak, milyen gyakorisággal küldje ki őket a yourIMAIL. Azt is megadhatod, hogy az adott emberke feliratkozásától számítva hetente küldje az adott hírlevélsorozatot (amit egyszer kellett megírnod). A yourIMAIL vizsgálni fogja, hogy mikor iratkozott fel Marika néni, és onnantól indítja az ő listájához definiált leveleket. Marika néni kapja hetente a hírleveleidet, amiért Neked az alapbeállításokon kívül semmit nem kellett tenned... De levezérli az on-line tanfolyamodat is, vagy a hetente küldendő blogértesítődet. Küldhetsz azonnali üzeneteket is az Általad kiválasztott lista tagjainak... A nem azonnaliaknál csupán annyi dolgod van, hogy definiálod a feladatokat Az adott napon este pedig mellékesen átfut az agyadon a karosszékedben pihenve, hogy "ho-hó, mostanra állítottam, hogy küldje körbe az "asszisztensem" (=yourIMAIL) az újabb ajánlatomat, nemsokára olvashatják az ügyfeleim, lehet, hogy reggelre már érdeklődő is lesz...".
youriSHOP:
- ami az üzletedet szimbolizálja... csak nem kell ott ülnöd és őrizni, egyszer beállítod, és mindent intéz helyetted. A vevőid "besétálnak", azaz belépnek az áruházba, kiválasztják a terméket amit érdekesnek tartanak, kézbe fogják és megforgatják (azaz elolvassák a részletes adatait a youriSHOP-nak köszönhetően), majd ha úgy döntenek, a kosarukba teszik és vásárolnak tovább. Ha úgy tetszik, a kosár tartalmát bármikor nézhetik, kivehetnek belőle. Na és az árképzés!!!! Hohohoó! Ha elsajátítottad az ezzel kapcsolatos bejegyzéseimet, akkor már tudod, hogy mi legyen az első árad, amit az adott termékedre megadsz... na de milyen motiváló és üzletépítő lehet, ha egy mozdulattal beállíthatod, hogy egy vásárló összrendelése ha elér egy értékhatárt, akkor mondjuk 10 százalék kedvezményt kap? A yourISHOP-pal ezt ilyen könnyen megteheted. De ez még mindig semmi! Ha külön árat akarsz megadni a piacról jövőknek, külön a haverjaidnak, és külön mondjuk a viszonteladóidnak, akkor azt is pár kattintással beállíthatod, és a youriSHOP innentől tudni fogja, hogy adott felhasználóhoz milyen kedvezmény tartozik azért, mert a barátod, vagy azért, mert már olyan sokat vásárolt - és ez a személy eleve a kedvezménnyel csökkentett árakat látja mindenhol! Ó, és még annyit tudnék mesélni... fogok is. ;-)
yourIPARTNER:
- Ezzel az összetevővel pár perces munkával tudod csatlakoztatni a partnerprogramodban résztvevő vállalkozásokat. Ahogy az adott jelölt feliratkozik az űrlapodra, megkapva az adatait kapsz egy levelet a yourIPARTNER-től, amiben elküldi a felvitt adatokat. Ezeket átnézed, eldöntöd, hogy akarod-e, hogy az adott jelentkező árulja a termékeidet. Ha igen, elküldöd Neki az ID-ját és egyéb adatait, illetve azt a linket, ahol a yourIPARTNER-ben folyamatosan nyomon tudja követni, hogy mennyien kattintottak az ID-s linkjére, abból mennyi vásárlója lett, hogy áll eddig a számlája, milyenek annak a kifizetései, stb. És ami a legszebb! Nem úgy működik, hogy valaki rákattint a partnerlinkedre, belép, és már vásárol is - sajnos ennyire nem egyszerű. De 3 hónapig bármikor visszatérhet, és ha 3 hónapon belül bármikor vásárol, az a partnerednek hoz jutalékot, mert a yourIPARTNER mindezt követi, figyelemmel kíséri. Na, ebbe azért már belegajdulnánk, ha magunknak kéne csinálni, ugye? Ráadásul nem is tudnánk a technika nélkül...
yourITRACK
- A profi nyomkövető. :-) Kapcsolatban a yourIPARTNER-rel része van abban, hogy lekövessük a partnereken keresztül megvalósuló üzleteket. Előbb-utóbb azonban valószínűleg hirdetni is fogunk. A yourITRACK segítségével arról is képet kapunk, hogy melyik hirdetésünk mennyi és milyen összegű üzletet hozott - ugye Számodra sem kétséges, hogy ez milyen befolyással lehet az üzleti eredményedre akár közvetve, akár közvetlenül?
A fenti négy rendszer egymással kölcsönhatásban működik, ezért
integrált rendszer a yourIPACK. Ha ez a fogalom Számodra nem annyira evidens, nézzünk megint egy példát:
- ha vásárol valaki az áruházadban (yourISHOP), akkor a yourIMAIL listái közé is bekerülnek az adatai (ha Ő egy pipával ehhez hozzájárult), így a további kampányaidat már Neki is küldheted. A yourITRACK-kel láthatod, hogy honnan jött a vevőd: valamelyik partneredtől, vagy hirdetéseden keresztül? És ha igen, akkor melyiken? A yourIPARTNER segítségével a partnered is láthatja a saját partneroldalán, hogy megvalósult egy üzlet, amiért Neki jutalék jár... ragozhatnám tovább, de gondolom ebből te is érzed az integráltság jelentőségét...
Az ilyen rendszerek nem szoktak olcsók lenni, sőt! Sokszor havi díjat kell fizetned a használatukért, ráadásul indokolatlanul bonyolultak is lehetnek! Itt nemcsak havi díjat nem kell fizetned, de három domain-nevedhez is felhasználhatod a csomagot, ha egyszer megvásároltad.
A
yourIPACK alapban is nagyon olcsó a versenytársaihoz képest (tényleg, komolyan nem is értem miért adja ilyen olcsón a fejlesztője...), az eredeti ára, ha egyben veszed meg a négy modult, akkor 70 000 Ft.
Én megtaláltam az igazit! Nekem ez kellett, és meg is vettem azonnal.
Azért írtam ezt le Neked, mert mostanában olvasgatom esténként a felhasználóiját, a telepítéseken már túl vagyok. És annyira de annyira oda vagyok érte, minden este ujjongok, hogy hú, ezt is tudja, meg azt is, hú, már ezzel is készen vagyok, és ilyen egyszerű volt? És hú de jó lett az eredmény, mintha tök profi lennék, pedig csak a programom jó!!! :-D
Ahogy okosodok, és kitapasztalom, fogok még sokat írni az egyes modulokról, hogy mi hogy működik, mi mindent tud. Megosztom Veled - ha akkorra már nem is lesz akciós mire elhatározod magad, még akkor is megéri az eredeti árán is megvenni!
Rájöttem, hogy van még egy jó tulajdonsága: egyszerre több embernek is tud IGAZI lenni, és ez mégsem szül konfliktusokat, harcokat... hát nem édes??? :-D
A fentiekben a yourIPACK szavak és az árát leíró bekezdés alá is betettem a forgalmazó oldalának a linkjét. Ha Te is le akarsz csapni rá, ott további - nálam profibban megfogalmazott - infókat is tudsz róla olvasni, sőt akár meg is rendelheted.
Legyen továbbra is szép estéd!
Tetszett? Akkor az alábbi ablak segítségével megoszthatod ismerőseiddel ezt a bejegyzést (a három pontra kattintva további lehetőségek ismegjelennek.).