Nézzük meg, hogy hogyan kell képeznünk az árunkat, ha történetesen nem nagy-, hanem kiskereskedelmi cég vagyunk.
Szaltó Kft. nettó kiskereskedelmi beszerzési ára az lesz, ami a Bukfenc Bt. nettó nagykereskedelmi eladási ára volt, azaz 110 500 Ft (az egyszerűség kedvéért azt feltételezzük, hogy mind a 100 db Bohóc gyermekgyurmát átveszi a Bt-től).
Természetesen a Kft. is azért dolgozik, hogy legyen nyeresége, azaz árrést Ő is tesz rá. Legyen ez az árrés a példa kedvéért 30%. Ez azt jelenti, hogy Szaltó Kft kiskereskedelmi árrése = 110 500 Ft * 30% = 33 150 FtEzt hozzáadva a beszerzési árához 143 650 Ft-ért fogja értékesíteni a gyermekgyurmát.Mivel a termék 25% ÁFÁ-s, és ezzel is kell kalkulálni, az ÁFA 35 913 Ft lesz, így a bruttó kiskereskedelmi eladási ára: 179 563 Ft.
A számítás metodikája ahogy fent látható nagyon hasonló a nagyker-céghez (forgalmazási költséget az ott leírtakhoz hasonlóan természetesen itt is bekalkulálhatunk.
Érdemes megnézni, hogy a Bohóc gyermekgyurma eredeti, termelőtől induló árához képest mennyivel többre jön ki, mire a piacra kerül....
Ugye, most már érted, hogy miért annyival drágább valami a boltban, mint amennyiért a termelő tudja eladni?
Ugye már tudod milyen tényezőkkel kell kalkulálnod ahhoz, hogy biztosan olyan áraid legyenek a kereskedelmi cégedben, amivel később nem lehetsz veszteséges?
Azt azért minden esetben érdemes figyelembe venni, hogy az adott áron eladható-e a termék: ha nem, akkor le kell faragnod az árrésedből, így viszont kevesebb lesz a bevételed. Mérlegelj! Ha olyan olcsón kell értékesítened egy terméket az eladhatóság, piaci verseny miatt, ami Neked már nem gazdaságos - esetleg veszteséges - lenne, akkor inkább válts profilt, dolgozz más termékek forgalmazásával! Végezz piackutatást, és ne félj ésszerűen változtatni!
Tetszett? Akkor az alábbi ablak segítségével megoszthatod ismerőseiddel ezt a bejegyzést (a három pontra kattintva további lehetőségek ismegjelennek.).
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése